Europosłanka Anna Zalewska o debacie o przestrzeganiu praworządności

fot.wikipedia

Premier Mateusz Morawiecki zapewnia, że integracja europejska to dla Polski wybór cywilizacyjny i strategiczny. Szef rządu podsumował swoje wystąpienie w Parlamencie Europejskim podczas debaty o przestrzeganiu praworządności w Polsce. Do wystąpienia premiera odniosła się eurodeputowana Anna Zalewska.

POSŁUCHAJ:


Jak podkreślił, chce, by we współpracy Polski i Unii nie było przegranych, ale wyłącznie zwycięzcy. „Dlatego nie możemy milczeć, gdy nasz kraj – także na tej sali – jest atakowany w sposób niesprawiedliwy i stronniczy” – dodał premier. Jak napisał, Polska i wspólnota europejska mierzą się z takimi wyzwaniami, jak nierówności społeczne, kryzys ekonomiczny, kryzys energetyczny i nielegalna imigracja.”Żadnego z poważnych problemów współczesności nie rozwiążemy w pojedynkę” – podkreśla szef rządu. Zapewnia też, że Polska patrzy nie tylko na krótkoterminowe korzyści z Unii, ale także na to, co może Europie dać. „Chcemy Europę na powrót uczynić silną, ambitną i odważną” – dodał Mateusz Morawiecki.
W swoim wpisie premier napisał, że Polska odrzuca „język gróźb, pogróżek i wymuszeń” Zapewnił, że nie zgodzi się na to, by politycy szantażowali i straszyli Polskę. „Tym bardziej niedopuszczalne jest używanie do tego celu języka szantażu finansowego, mówienie o karach, czy używanie jeszcze dalej idących słów wobec niektórych państw członkowskich” – napisał Mateusz Morawiecki. Premier podkreślił też, że najwyższym prawem w Polsce jest konstytucja. „Wyprzedza ona inne źródła prawa. Od tej zasady nie może odejść żaden polski sąd, żaden parlament ani żaden polski rząd” – pisze premier.

inf. wł. IAR

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content