Rząd planuje przekazać miliard złotych na cyfryzację gmin

fot. Radio Rodzina

Rusza rządowy program “Cyfrowa Gmina”, który daje możliwość dofinansowania samorządów w kontekście rozwoju cyfrowego. Na ten cel zostanie przeznaczonych 1 mld złotych, pieniądze pochodzą z funduszy unijnych.

Szczegóły przybliża minister Adam Andruszkiewicz – sekretarz stanu  w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Program zakłada dotację dla każdej gminy w Polsce – dodaje minister Janusz Cieszyński – sekretarz stanu ds. cyfryzacji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Uroczysta inauguracja programu „Cyfrowa Gmina” miała miejsce w Oleśnicy. Gmina miasto Oleśnica może liczyć na grant w wysokości ponad 660 tys. zł. Zastępca burmistrza – Edyta Małys-Niczypor informuje na co zostaną wydane te środki.

Promesę w wysokości niemal 700 tys. zł. otrzymała gmina miasto Trzebnica. Jak zostaną spożytkowane te środki? odpowiada burmistrz Marek Długozima.

A już jutro (19 października) naszym Porannym Gościem o godzinie 8:10 będzie minister Janusz Cieszyński – sekretarz stanu ds. cyfryzacji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Porozmawiamy nie tylko o programie „Cyfrowa Gmina”, ale również cyberbezpieczeństwie, problemie hejtu w Internecie oraz dostępności Internetu w całej Polsce.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content