Magdalenna Wolińska-Riedi o najnowszej książce „Z Watykanu w świat”

archiwum prywatne

Czy papież Franciszek boi się latać? Co zabiera się na pokład samolotu z Ojcem Świętym? Dlaczego na pokładzie papieskiego samolotu zawsze musi być odpowiedni zapas makaronu i parmezanu? I jak wygląda praca reporterki w mieście, w którym właśnie trzęsie się ziemia czy sytuacji, kiedy ratuje się uchodźców? Magdalenna Wolińska-Riedi dziennikarka, autorka i korespondentka TVP w Rzymie -zdradza nam kulisy papieskich pielgrzymek po świecie.

Tuż przed premiera książki dziennikarka Magdalenna Wolińska-Riedi podzieliła się z nami swoimi emocjami.

Czy papież Franciszek boi się latać? Faktycznie Ojciec Święty nie przepada za lataniem.

Ojciec Święty do samolotu wchodzi jako ostatni.

Na pokład samolotu zabierane są m.in. 30 sztuk białych parasoli.


POSŁUCHAJ:

Magdalena Wolińska-Riedi przez 16 lat mieszkała w Watykanie. Jako reporterka polskich mediów do dziś stale towarzyszy papieżowi w podróżach, często nawet siedząc z nim w jednym samolocie. Odwiedzając z nim najdalsze zakątki świata, z bliska obserwuje kulisy pracy świetnie znanych jej gwardzistów i żandarmów odpowiedzialnych za przebieg papieskich pielgrzymek.

Dzięki swoim przyjaźniom z pracownikami watykańskiej administracji zgłębiła tajniki przygotowań do podróży apostolskich oraz z pierwszej ręki poznała niesamowite, nigdy wcześniej nie opowiedziane historie.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content