W podziemnym przejściu na ul. Świdnickiej powstało Przejście Dialogu

fot. Radio Rodzina

Wcześniej znajdowała się tam filia Miejskiej Biblioteki Publicznej, a dziś to przestrzeń do dialogu – nowo otwarte miejsce w przejściu podziemnym przy ul. Świdnickiej we Wrocławiu czeka na wszystkich, którzy nie tylko chcą rozmawiać, ale również zaczerpnąć informacji.

O nowym miejscu, jakim jest „Przejście Dialog” opowiada Agata Dzikowska z Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego Wrocławia.

W tym miejscu będzie można dowiedzieć się, co w danym momencie dzieje się we Wrocławiu – dodaje nasza rozmówczyni.

Przejście Dialog to również przestrzeń wystawiennicza, a swoją działalność rozpocznie inicjatywa o roboczej nazwie „Laboratorium społeczne”, czyli zespół specjalistów podejmujących aktualne i istotne kwestie społeczne w mieście. Przejście Dialogu to także strefa co-workingu dedykowana pracy zespołowej  i indywidualnej. W kolejnych tygodniach w Przejściu Dialogu będą organizowane debaty, wystawy, warsztaty, kameralne koncerty, które pozwolą na włączenie przechodniów przejścia w dialog. Wybrane wydarzenia będą również transmitowane online.

Miesiąc październik poświęcony jest we Wrocławiu dialogowi i edukacji międzykulturowej, dlatego też to miejsce będzie domem dla projektu Dialogopolis, który trwa do 26 października. W ramach debat, warsztatów i akcji artystycznych w przestrzeni Wrocławia podjęty zostanie temat edukacji językowej, czyli tego jak uczyć się dialogu i jaki może mieć to wpływ na komunikację społeczną.

Przejście Dialogu jest otwarte w dni robocze od 9.00 do 17.00. Wyjątkowo w październiku organizatorzy zapraszają na dodatkowe wieczorne spotkania w ramach Dialogopolis’21.  
Szczegółowy program wydarzeń oraz więcej informacji znajduje się na stronie internetowej: www.przejsciedialogu.wcrs.wroclaw.pl oraz na stronie FB Przejścia Dialogu fb.me/przejsciedialogu

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content