Odsłonięcie muralu przy CK Agora

fot. CK Agora

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt. Jest to pretekst do wpływania na zachowania ludzi i uświadamiania, że zwierzęta nie są rzeczą – mają swoje uczucia i prawa. Z tej okazji CK Agora, wraz z karłowicką artystką, studentką Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, Moniką Gil, przygotowało specjalny mural traktujący o prawach zwierząt.

Dzieło znajduje się w bramie przelotowej przy ul. Kamieńskiego 15A i dziś (4 października) w godzinach popołudniowych zostanie odsłonięte. Skąd pomysł, że ma być to akurat forma muralu i w ramach jakiego projektu powstał? – opowiedziała nam Aneta Młyńska-Wójcik, specjalistka ds. promocji i budowania publiczności CK Agora.

Oprócz zaangażowanego w prawa zwierząt wydźwięku muralu, istotną rolę odgrywa tutaj także sama rewitalizacja, dzięki której została poprawiona estetyka tej osiedlowej lokalizacji.

IKA GIL pracowała przy realizacji muralu cały miniony weekend. A jak zareagowali na to mieszkańcy osiedla?

IKA GIL to studentka III roku Grafiki na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Laureatka Międzynarodowego Triennale Rysunku Studenckiego organizowanego przez Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych, w tym w wystawie grafiki w Centrum Kultury Artystycznej im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, 101XPropa-ganda oraz Convergence we Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Na jej twórczość składają się murale, animacje, ilustracje, grafiki i rysunki. Często stosuje techniki mieszane, a jej animacje były pokazywane podczas wrocławskich  Kinomurali. Jej prace są sprzedawane między innymi w Domu Aukcyjnym DESA Unicum.

mat. pras./gi

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content