Dni otwarte MPK na Zajezdni Gaj

fot. Radio Rodzina

Pokierować prawdziwym tramwajem pod okiem instruktora, zobaczyć zajezdnię tramwajową od środka, wziąć z dziećmi udział w zabawach, konkursach i grze miejskiej, skosztować kuchni z całego świata w kilkunastu food truckach – takie atrakcje zapewnia dzisiaj, 2 października, MPK Wrocław na swoim dniu otwartym.

Pierwszy raz w historii dni otwarte MPK odbywają się przy zajezdni Tramwajowej Gaj, przy skrzyżowaniu ulic Ślężnej i Kamiennej. Skąd taka decyzja? – odpowiada prezes MPK, Krzysztof Balawejder.

Jedną z największych i najbardziej wyczekiwanych atrakcji dnia otwartego wrocławskiego MPK jest możliwość pokierowania tramwajem, pod czujnym okiem instruktora nauki jazdy. W roli szkoleniowego wagonu na Zajezdni Gaj wystąpi dwukierunkowy tramwaj Skoda 19T, znany pasażerom wrocławskiego MPK m.in. z linii 31.

Zapytaliśmy uczestników dni otwartych o to, jakie atrakcje najbardziej ich przyciągnęły dzisiaj. Odpowiedzi udzielały także dzieci, które opowiadały, które tramwaje wolą – starsze, zabytkowe, czy te nowe.

Te imprezy zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem – podkreśla Pan Krzysztof z Klubu Sympatyków Transportu Miejskiego.

Pojawił się także tramwaj konny (razem z koniem!) czy znane i lubiane przez Wrocławian historyczne tramwaje: Juliusz, Jaś i Małgosia czy Enusia. Można było zobaczyć legendarnego Fredrusia – czyli kultowego Jelcza-ogórka, tyle, że w wersji cabrio.

mat.pras./gi

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content