Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości pilnie poszukują wolontariuszy w województwie dolnośląskim

fot. Radio Rodzina

Jeżeli nie uda się zrekrutować brakującej liczby wolontariuszy, skala pomocy Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości na terenie województwa dolnośląskiego będzie w tym roku zdecydowanie mniejsza. To już ostatni moment, by zgłosić się do wolontariatu.

-Chcieliśmy w tym roku dotrzeć do 25 tysięcy domów w którym czekają rodziny, które potrzebują naszej pomocy – mówi Joanna Sadzik, prezes Stowarzyszenia Wiosna.

Bez wolontariuszy skala pomocy będzie w tym roku mniejsza 

Historię Oliwiera, który ma 12 lat przybliża Joanna Sadzik.

Dzieci, które w siebie nie wierzą, wchodzą w nowy rok szkolny z dodatkowym bagażem trudnych emocji po miesiącach nauki zdalnej. Rodziny nie wiedzą, czy uda im się przetrwać zimę, kiedy pieniędzy nie wystarcza nawet na jedzenie, nie mówiąc o odłożeniu na opał. Właśnie takie osoby chce objąć wsparciem Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości. 

Z obecną liczbą wolontariuszy Szlachetna Paczka może dotrzeć jedynie do 473 rodzin z województwa dolnośląskiego, to o 1 583 mniej niż w poprzednim roku. Skala pomocy może być w tym roku zdecydowanie mniejsza także w Akademii Przyszłości. Jeżeli nie uda się zrekrutować brakującej liczby wolontariuszy, wsparciem zostanie objętych o 124 mniej dzieci w porównaniu do poprzedniej edycji. 

Pilnie poszukujemy ponad tysiąca. wolontariuszy z województwa dolnośląskiego. Bez nich, bez Ciebie, nie pomożemy wielu rodzinom i dzieciom.  Wejdź na www.superw.pl i dołącz do wolontariatu.

mat. pras.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content