Festiwal Filmów Maksymiliany

fot. Radio Rodzina

2 października rozpoczyna się się kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów MAKSYMILIANY 2021 (36 MFF Niepokalanów). Wydarzenie po raz kolejny patronatem honorowym objął Prezydent RP Andrzej Duda.

Projekcje odbędą się w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu. Na inaugurację Festiwalu zaprezentowany zostanie film Wyszyński – zemsta czy przebaczenie w reż. Tadeusza Syki.

Tego dnia rozpoczną się także emocje konkursowe. W konkursie na Najlepszy Film Fabularny zobaczymy m.in.: Mistrza w reż. Macieja Barczewskiego, Zieję w reż. Roberta Glińskiego czy obraz Minari, który zrealizował Lee Isaac Chung.

O przyznaniu statuetki MAKSYMILIANA w tej kategorii zdecydują: Małgorzata Buczkowska, Juliusz Woźny i Dariusz Regucki.

W konkursie na Najlepszy Film Dokumentalny do walki o statuetkę MAKSYMILIANA staną takie obrazy jak: Hand made w reż. Krzysztofa Kunerta, Czekając na niebo w reż. Aliny Mrowińskiej czy Pogawędki o drzewach to zbrodnia w reż. Suhaib Gasmelbari.

Filmy w Konkursie na Najlepszy Film Dokumentalny oceniać będą jurorzy w składzie: Maciej Wójcik, Magdalena i Rafał Kołodziejczykowie.

Formuła Kino Według to spotkania z wybitnymi i zasłużonymi postaciami kina, włącznie z projekcją wskazanych przez te osoby filmów. W tym roku w ramach wspomnianej formuły z widzami spotkają się m.in.: dokumentalista Maciej Drygas, reżyser Maciej Sikorski wraz z Teatrem EXIT czy włoski aktor i reżyser Riccardo Leonelli.

Gala kończąca Festiwal połączona z wręczeniem nagród odbędzie się 7 października. Galę poprowadzą Marta Dzwonkowska i Jerzy Skoczylas.

Organizatorzy Festiwalu, Fundacja Vide et Crede im. św. Jana Pawła II z Wrocławia oraz Klasztor OO. Franciszkanów z Niepokalanowa, zapraszają już dziś do udziału w wydarzeniu, które przebiegnie pod wymownym hasłem: Zło dobrem zwyciężaj! (Rz 12, 21).

Dostęp do wszystkich wydarzeń festiwalowych jest bezpłatny. Szczegóły na stronie: maksymiliany.pl.

inf.pras./gk

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content