Przed nami Dzień Papieski

fot. Radio Rodzina

Wspólnota wrocławska Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” przygotowuje obchody z okazji Dnia Papieskiego. W tym roku przypada on 10 października. W programie dwa festyny rodzinne, warsztaty rzemieślnicze ze św. Józefem oraz koncert patriotyczno-religijny.

Każdego roku, w niedzielę poprzedzającą wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, w Polsce oraz środowiskach polonijnych obchodzony jest Dzień Papieski. Polacy gromadzą się wtedy na liturgiach, nabożeństwach, czuwaniach i konferencjach poświęconych nauczaniu Ojca Świętego Jana Pawła II.

Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego brzmi „Nie lękajcie się”. Mówi ks. Bartosz Mitkiewicz, duszpasterz Fundacji.

W związku z trwającym w kościele Rokiem św. Józefa, dla mieszkańców przygotowano warsztaty rodzinne.

W Dniu Papieskim w całym kraju odbędzie się zbiórka do puszek w intencji Dzieła Nowego Tysiąclecia, czyli stypendiów dla uzdolnionej młodzieży będącej w trudniejszej sytuacji ekonomicznej – zaznacza ks. Mitkiewicz.

Spotkania w parafiach umożliwiają mieszkańcom poznanie stypendystów oraz dobrowolne wsparcie ich działalności. Okazją ku temu będzie sobota 9 października, gdzie o godz. 19:00 w parafii pw. św. Rodziny we Wrocławiu odbędzie się koncert patriotyczny „To jest moja Matka, moja Ojczyzna”. Wstęp wolny.

Na rozmowę zapraszamy we wtorek 5 października po godz. 13:10.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content