Remonty dróg, tereny rekreacji i nowa przychodnia – burmistrz Jan Bronś o sytuacji w Oleśnicy

fot. Radio Rodzina

Mieszkańcy Oleśnicy czekają na zakończenie prac budowlanych związanych ze Wschodnią Obwodnicą Oleśnicy, do tego dochodzi remont ul. Dobroszyckiej, jednej z ważniejszych arterii miejskich.

– Pomimo, że obie drogi są wojewódzkie, to jednak wkład miasta w te projekty jest znaczący – podkreśla burmistrz Oleśnicy, Jan Bronś.

Otwarcie Wschodniej Obwodnicy Oleśnicy to odciążenie miasta z ponad 5 tys. samochodów, które codziennie wjeżdżają do centrum.

Już w połowie tygodnia rozpoczną się faktyczne prace związane z przebudową ul. Dobroszyckiej. Burmistrz podkreśla, że utrudnienia potrwają 11 miesięcy.

Kolejny temat jaki poruszyliśmy to kwestie zdrowotne. W Oleśnicy 53% mieszkańców zaszczepiło się przeciwko Covid19, to blisko 24 tys. osób. W rozmowie włodarz Oleśnicy poinformował, że za kilka lat w mieście pojawi się nowa przychodnia, która zastąpi wysłużoną placówkę przy ul. Hallera.

– Mam nadzieję, że uda nam się pozyskać środki zewnętrzne na ten cel, ponieważ koszt budowy przychodni szacujemy na ok. 21 mln zł – dodaje nasz Poranny Gość.

Posłuchaj rozmowy:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content