Gdzie szukać mieszkania we Wrocławiu?

fot. Radio Rodzina

Coraz więcej młodych ludzi opuszcza wsie lub małe miasteczka, aby rozpocząć nowe życie w większym mieście. Ostatnio jednym z popularniejszych kierunków jest Wrocław, który przyciąga ogromne rzesze studentów i ludzi pracujących. Podpowiemy, gdzie najlepiej szukać mieszkania we Wrocławiu.

Wrocław jest miastem bardzo dynamicznie rozwijającym się, nie tylko pod względem miejsc pracy, ale też w kontekście rynku nieruchomości. Piękne zabytkowe budownictwo zachęca do pozostania jak najdłużej w stolicy Dolnego Śląska. Z roku na rok przybywa tutaj nowych mieszkańców. Są to w głównej mierze ludzie z Polski, ale nie brakuje też zainteresowania Wrocławiem wśród przyjezdnych z zagranicy. Nie dziwi więc fakt, że ceny wszystkiego rosną, zwłaszcza mieszkania we Wrocławiu stają się coraz większym dobrem luksusowym. Wrocław, jak każde inne miasto, składa się z dzielnic położonych blisko centrum oraz tych na obrzeżach. To właśnie lokalizacja mieszkania jest głównym czynnikiem, który decyduje  o jego cenie.

Najtańsze mieszkania we Wrocławiu

W stolicy Dolnego Śląska możemy znaleźć zarówno drogie mieszkania, jak i te bardziej przystępne cenowo. Aktualna mediana cen zakupu nowej nieruchomości wynosi 8 682 zł/m². Oznacza to, że połowa dostępnych ofert mieszkaniowych znajduje się poniżej tej kwoty, a druga połowa powyżej. Jest to kwota, z jaką musimy się liczyć, dokonując zakupu na rynku pierwotnym. Rynek wtórny rządzi się natomiast swoimi prawami i tam o cenach decydują dotychczasowi właściciele. Szukając taniego mieszkania, powinniśmy skupić swoją uwagę na dzielnicach położonych jak najdalej od centrum:

  • Leśnica – 5 083 zł/m²
  • Kozanów – 7 253 zł/m²
  • Stabłowice – 8 088 zł/m²
  • Psie Pole – 8 114 zł/m²
  • Gądów Mały – 8 187 zł/m²

Kupując mieszkanie w jednej z powyższych dzielnic Wrocławia, musimy się liczyć z tym, że komunikacja do centrum miasta może być trochę utrudniona. Jednak nie dla każdego jest to kwestia priorytetowa. Dzielnice te będą idealne dla osób ceniących sobie dużą ilość zieleni, ciszę, spokój oraz mały ruch uliczny. To świetny wybór dla rodzin z dziećmi, ludzi starszych oraz młodych, którzy lepiej czują się na obrzeżach danego miasta.

Mieszkania w centrum Wrocławia

Centrum każdego miasta jest miejscem tętniącym życiem, bogatym w lokale gastronomiczne i rozrywkowe. Nie brakuje tam również dużej liczby miejsc pracy oraz uczelni. Z tego względu większość ludzi pragnie zamieszkać na stałe jak najbliżej tego miejsca. Mieszkania we Wrocławiu, które znajdują się niedaleko jego centrum, to najdroższe mieszkania w okolicy. Rynek nieruchomości prężnie rozwija się tam, gdzie jest na niego zapotrzebowanie, dlatego najwięcej za m² mieszkania zapłacimy w takich dzielnicach, jak:

  • Stare Miasto – 9 975 zł/m²
  • Ołtaszyn – 9 478 zł/m²
  • Biskupin – 9 322 zł/m²
  • Śródmieście – 8 971 zł/m²
  • Kleczków – 8 955 zł/m²

Podwyżka cen mieszkań w ostatnich latach to konsekwencja coraz to nowych inwestycji, które otwierają szerokie perspektywy dla młodych ludzi. Wrocław od zawsze przyciągał do siebie wyglądem, a teraz dodatkowo zachęca atrakcyjnymi miejscami pracy i kierunkami studiów.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content