Charytatywnie o cukrzycy i chorobach tarczycy

mat. prasowe

Cukrzyca i zaburzenia pracy tarczycy to choroby bardzo powszechne. Kto z nas nie ma wśród rodziny i przyjaciół osób mierzących się z którąś z tych przypadłości? Pracownicy Katedry i Kliniki Endokrynologii, Diabetologii i Leczenia Izotopami UMW przygotowali internetowe ogólnodostępne wykłady na ich temat. W zamian proszą o wsparcie zbiórki na leczenie raka piersi dla doktorantki Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Edukacja i pomoc charytatywna świetnie się ze sobą łączą. Wykłady skierowane są do pacjentów, ich rodzin, a także osób zainteresowanych medycyną. Nie wymagają posiadania wiedzy specjalistycznej.

Pierwszy wykład pojawi się już w środę 22 września 2021 r. o godz. 18.00. Wykład „Zrozumieć cukrzycę” poprowadzi dr Marcin Kałużny z Katedry i Kliniki Endokrynologii, Diabetologii i Leczenia Izotopami. Uczestnicy dowiedzą się czym tak na prawdę jest cukrzyca, jakie są jej odmiany i co najważniejsze, jak radzić sobie z nią na co dzień i jej zapobiegać. Nie zabraknie też ciekawostek historycznych, czy tych dotyczących wykorzystania technologii
w życiu cukrzyków. Doktor Marcin Kałużny to praktyk, który przywoła odpowiedzi na pytania jakie najczęściej słyszy od pacjentów i wyjaśni ich najczęstsze wątpliwości dotyczące leczenia. Wykład został nagrany wcześniej i trwa około półtorej godziny.

Będzie można go obejrzeć na 2 profilach na Facebooku: Oficjalnym profilu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu i profilu projektu Kierunek Zdrowie.

2 tygodnie później, czyli w środę 6 października 2021 r. o 18.00 swoją premierę będzie miał wykład „Choroby tarczycy”. Poprowadzą go aż 3 specjalistki: dr n. med. Aleksandra Jawiarczyk-Przybyłowska, dr n. med. Joanna Syrycka i dr n. med. Justyna Kuliczkowska-Płaksej. Swoją prezentację kierują do pacjentów i ich rodzin. Poza zapoznaniem się z anatomią i działaniem gruczołu tarczycy, uczestnicy poznają najnowsze zasady leczenia niedoczynności i nadczynności tarczycy oraz zaburzeń pracy tarczycy w trakcie ciąży.

Celem wykładów jest zwrócenie uwagi na trudności z jakimi boryka się jedna z doktorantek Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu i zachęcenie do wsparcia zbiórki na jej leczenie. Joanna Roguska mierzy się ze złośliwym nowotworem sutka. Asia jest lekarzem i pracowniczką UMW, a prywatnie mamą. W swojej pracy doktorskiej bada dzieci chorujące na nowotwory krwi.

Zbiórkę można wesprzeć za pośrednictwem portalu Siepomaga.pl: http://www.siepomaga.pl/ratujemy-joanne

mat. prasowe

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content