Ponad 1,3 mln złotych na wsparcie wałbrzyskiego szpitala

mat.prasowe

Specjalistyczny Szpital im dra Alfreda Sokołowskiego otrzyma 1,3 mln złotych na wsparcie onkologii oraz blisko 400 tys. zł z budżetu województwa na wykonanie projektu budowlanego dla oddziału anestezji intensywnej terapii.

Dodatkowe środki finansowe z Ministerstwa Zdrowia popłyną wkrótce do marszałkowskiego szpitala w Wałbrzychu z przeznaczeniem na wsparcie leczenia raka płuca. Mówi Marcin Krzyżanowski – Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

Dodatkowe środki zostaną przeznaczone także dla oddziału anestezji intensywnej terapii.

W szpitalu trwa proces rekrutacji nowych pracownikówmówi Adriana Tomusiak po. Dyrektora Szpitala im A. Sokołowskiego w Wałbrzychu.

Obecnie w szpitalu przebywa ponad 500 pacjentów. Szpital działa bez wyłączeń, również oddział kardiologiczny działa normalnie.   

Szpital zamierza przeznaczyć środki na zakup takiego sprzętu jak:

– Wideobronchoskop

– Wideobronchoskop ultrasonograficzny EBUS

– Sondy radialne USG wraz z osprzętem do biopsji obwodowych guzów płuca

– Urządzenie do kriobiopsji płuca

– Aparat USG do oceny i biopsji zmian opłucnowych i obwodowych guzów płuca.

Oddanie sprzętu do użytku ma nastąpić pod koniec roku.

W 2018 roku współczynnik zachorowalności na raka płuca w województwie dolnośląskim wyniósł 67,9 (na podstawie danych z Krajowego Rejestru Nowotworów) i znajduje się na czwartym miejscu wśród innych województw. Co roku na Dolnym Śląsku odnotowujemy około 2000 nowych przypadków raka płuca, w 2018 roku na ten typ nowotworu, na terenie naszego województwa zmarło 2057 pacjentów.

inf. wł/mat. prasowe

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content