Śródziemnomorskie klimaty w Rynku. Grecy świętują rocznicę niepodległości

fot. Radio Rodzina

W tym roku przypada dwusetna rocznica wybuchu greckiego powstania narodowowyzwoleńczego i uzyskania niepodległości Grecji. Świętowanie rozpoczęło się wystawą plenerową w marcu, a kumulacja wydarzeń zaplanowana jest na weekend 17-19 września.

Program wrześniowych obchodów jest bardzo szeroki: od konferencji naukowej, po koncerty i pokazy kultury greckiej. Od piątku na wrocławskim Rynku można spróbować kuchni greckiej, poznać ofertę turystyczną czy kupić specjały śródziemnomorskiej kuchni.

Wśród wystawców są zarówno goście, jak i od lat mieszkający w Polsce Grecy – tak jak Ioannis Papadomichelakis.

Dni Greckie we Wrocławiu to okazja do poznania nowych destynacji. Na wyspę Samos w języku angielskim zaprasza Despina Kaila.

Greckie klimaty można poczuć też w sobotę. Na bulwarze Xawerego Dunikowskiego, podczas Dnia Odry, między innymi pokaz tradycyjnych tańców z Krety (godz. 12.00). Natomiast na scenie w Rynku od godz. 14.00 warsztaty, pokazy i koncerty – o godz. 15.30 wystąpi Eleni, o 19.00 Maja Sikorowska z zespołem Kroke.

Trzydniowe święto zakończy się w niedzielę, a na ten dzień w sercu Wrocławia zaplanowano koncerty, pokazy oraz spotkania ze społecznością grecką mieszkającą w Polsce.


Posłuchaj też:
Historie Greków mieszkających na Dolnym Śląsku

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content