Radni miejscy PiS chcą powrotu do wspólnego biletu MPK i kolejowego

fot. Radio Rodzina

Jeszcze do niedawna mieszkańcy mogli korzystać ze wspólnego biletu w granicach Wrocławia, który upoważniał do przejazdu pociągami KD, Polregio oraz komunikacją miejską, były to bilety okresowe na karcie Urbancard oraz papierowe – dzienne, trzydniowe lub tygodniowe. Ze względu na niedogadanie się miasta z Kolejami Dolnośląskimi ta umowa już nie obowiązuje.

Stowarzyszenie Akcja Miasto zgłosiło dwa projekty uchwał na najbliższą sesję Rady Miejskiej Wrocławia, która odbędzie się dzisiaj (16 września). Pomysł ten popiera klub radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Podobny projekt trafi również pod obrady radnych wojewódzkich. Wicemarszałek Marcin Krzyżanowski już deklaruje poparcie pomysłu dot. rozwoju kolei w regionie.

Wiemy już, że radni miejscy nie przyjęli projektu aktywistów, który poparł klub PiS. O odrzuceniu pomysłu zadecydowały głosy radnych klubu Jacka Sutryka – Wspólna Sprawa.

Radny Paweł Karpiński tłumacząc odrzucenie projektu podkreślił, że były w nim błędy merytoryczne dodatkowo niezgodne z prawem. Wspomniał również, że przed sesją wszyscy radni otrzymali spam na skrzynkę mailową w tej sprawie, który tylko pokazuje, że ciężko o rzetelny dialog z aktywistami miejskimi.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content