Warsztaty w Myśliborzu

????????????????????????????????????

W dniach 7-9 września laureaci konkursu przyrodniczego „Przyroda wokół nas” organizowanego przez Powiat Wrocławski we współpracy z Dolnośląskim Zespołem Parków Krajobrazowych wzięli udział w warsztatach przyrodniczych w Myśliborzu. Wyjazd ten był główną nagrodą i zwieńczeniem rywalizacji z zakresu wiedzy przyrodniczej wśród uczniów klas V z terenu Powiatu Wrocławskiego. Podczas tegorocznego finału konkursu, który odbył się w czerwcu we wrocławskim ZOO najlepsze wyniki uzyskały kolejno: SP Kobierzyce, SP nr 1 w Sobótce oraz SP nr 2 z Siechnic.

W trakcie jednodniowych zajęć uczniowie zwycięskich szkół realizowali program przygotowany przez pracowników Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa „Salamandra”. Zajęcia odbywały się zarówno w laboratorium, jak i w terenie i składały się z następujących bloków tematycznych:

– Światło z natury – substancje fluorescencyjne w przyrodzie.

– Gliceryna wosk pszczeli to się przyda do kąpieli.

– Gra terenowa „Świat zwierząt”.

W ciekawy i innowacyjny sposób młodzi miłośnicy przyrody przyswajali nową wiedzę,  świetnie się przy tym bawiąc. Warsztaty te mają na celu kształtowania postaw proekologicznych, realizowanych w oparciu o bezpośrednie poznawanie i badanie środowiska przyrodniczego i zagrożeń jakie dla tego środowiska stwarza działalność człowieka.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content