PRZENIKANIE – sto historii na stulecie we wspomnieniach mieszkańców…

mat. prasowe

Serdecznie zapraszamy na cykl spotkań promujących publikację pt. „Przenikanie – sto historii na stulecie we wspomnieniach mieszkańców, sąsiadów i miłośników gmin: Czernica, Siechnice i Długołęka 1918-2021”.

Każdy z regionów Dolnego Śląska – w tym także Powiat Wrocławski oraz jego mieszkańcy mają swoje niepowtarzalne historie. Najstarszych mieszkańców pamiętających początki osadnictwa na Ziemiach Odzyskanych po II Wojnie Światowej jest coraz mniej. Często pozostają po nich tylko wspomnienia dzieci i wnucząt. Książka „Przenikanie (…)”, w której znalazły się wspomnienia ok. 130 osób spisane w formie wywiadów i opowiadań, uzupełnione fotografiami z prywatnych archiwów rodzinnych, jest doskonałym sposobem na zachowanie tych historii.

Najbliższe spotkanie promujące książkę odbędzie już w najbliższą niedzielę, 19 września 2021 r. o godz. 17:00 w świetlicy wiejskiej w Jeszkowicach.

Kolejne planowane są na:

– 22 września 2021 r. o godz. 18:00 W Gminnej Bibliotece Publicznej w Długołęce przy ul. Szkolnej 40a – 30 września 2021 r. o godz. 17:00 w Centrum Kultury w Siechnicach, w Klubie RELAKS, przy ulicy Fabrycznej 15.

Publikacja została wydana w ramach projektu Społecznego Komitetu Mieszkańców Kamieńca Wrocławskiego, Łan i Czernicy współfinansowanego z budżetu Powiatu Wrocławskiego i realizowanego w ramach zadań publicznych z zakresu kultury i sztuki.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content