Wrocław: Remont ul. Pomorskiej. Miasto wybrało wykonawcę

Fot. Inwestycje we Wrocławiu / FB

Wrocławskie Inwestycje ogłosiły, kto przebuduje pierwszy odcinek ulicy Pomorskiej. W przetargu wybrano ofertę firmy Pro-Tra Building, która wyremontuje 100-metrowy odcinek jezdni za ponad 4,7 mln zł. Prace mają potrwać siedem miesięcy.

Pierwsze prace obejmą odcinek: od mostu Pomorskiego Północnego do ul. Cybulskiego wraz z osią skrzyżowania. Do wakacji 2022 roku przebudowane mają być wszystkie sieci podziemne, torowisko tramwajowe, jezdnia, powstanie droga dla rowerów, nowe chodniki i przejście dla pieszych.

Kostka częściowo zostaje

Kontrowersje budziła sprawa pozostawienia bądź usunięcia zabytkowej kostki brukowej w ciągu ul. Pomorskiej. Po rozmowach z Dolnośląską Konserwator Zabytków podjęto decyzję o zachowaniu kostki tylko w obrębie torowiska. Na jezdni ma pojawić się asfalt.

Jak zaznacza miasto, prace będą wykonane podczas przebudowy mostów Pomorskich, aby dwukrotnie nie zamykać ruchu na tym fragmencie ulicy.

Kiedy generalny remont?

Zapowiedziane prace to pierwszy etap generalnego remontu ulicy Pomorskiej. Trwa projektowanie przebudowy Pomorskiej: od ul. Dubois oraz zachodniej części placu Staszica do wiaduktu na Reymonta. Nie wiadomo, kiedy ten etap zostanie zrealizowany. Koszty oszacowano na 110 mln złotych.

-To będą koszty przynajmniej kilkanaście razy większe niż te na tym pierwszym odcinku i trzeba o tym pamiętać. Poszukujemy jednak środków zewnętrznych na to zadanie – informują Wrocławskie Inwestycje.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content