Europejska Nagroda Naukowa im. Stanisława Lema, czyli pomysły na lepszą przyszłość

mat.pras.

W poniedziałek 13 września obchodzimy 100 rocznicę urodzin Stanisława Lema, doktora honoris causa Politechniki Wrocławskiej. Uczelnia przygotowała z tej okazji nowe wyróżnienie w świecie nauki Europejską Nagrodę Naukową im. Stanisława Lema. O nagrodę ubiegać się mogą młodzi, polscy i zagraniczni naukowcy, prowadzący przełomowe badania.

Stanisław Lem to wizjoner, futurysta. Przesłanie jego twórczości wiąże się z przesłaniem nowoczesnej politechniki, która ma być odpowiedzialna nie tylko za tworzenie nowych technologii, ale też troszczyć się o to jaki to będzie miało wpływ na przyszłość – podkreśla prof. Arkadiusz Wójs, rektorem PWr.

To nagroda dla młodego naukowca, który ma przed sobą przyszłość naukowa. Przyznawana będzie dla uczestników do 40 roku życia.

Laureat otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 100 tys. zł. Zwycięzcę wybierze kapituła, w skład której wchodzą wybitni naukowcy z zagranicy i Politechniki Wrocławskiej oraz Tomasz Lem, syn pisarza.

Uczestnik konkursu może zostać zgłoszony przez aplikacje lub nominację. Od 1 września ruszyła możliwość składania wniosków. Nagroda będzie przyznawana co roku. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się w 15 listopada w Święto Wrocławskiej Nauki i Święto Politechniki Wrocławskiej

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content