Ostatni dzień „polskiego Davos” w Karpaczu

fot. Radio Rodzina

Trwa XXX jubileuszowa edycja Forum Ekonomicznego w Karpaczu. 9 września to ostatni dzień wydarzenia, które przez najbliższe 6 lat będzie odbywać się u podnóża Śnieżki. W tegorocznym spotkaniu bierze udział ponad 6 tysięcy uczestników, w tym ponad 4 tys. zaproszonych gości z 56 krajów. Wszystkie panele dyskusyjne tłumaczone na 65 języków.

Uczestnikiem wydarzenia jest m.in. – Wojciech Murdzek Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki, Pełnomocnik Rządu do spraw reformy funkcjonowania instytutów badawczych. Wiceministra pytamy o ocenę Forum Ekonomicznego w Karpaczu.

– Organizacji Forum Ekonomicznego wystawiłbym ocenę bardzo dobrą, mówi wiceminister Wojciech Murdzek.

Wiceminister mówi także o korzyściach płynących z organizacji wydarzenia, które w Karpaczu będzie odbywać się przez najbliższe 6 lat.

W tegorocznej edycji Forum Ekonomicznego bierze udział ponad 6 tysięcy uczestników, w tym ponad 4 tys. zaproszonych gości z 56 krajów. Wszystkie panele dyskusyjne tłumaczone są na 65 języków. My spotkaliśmy się z senatorem Rumunii.

Forum jest fantastyczną placówką dyplomatyczną, miejscem do wymiany myśli i kontaktów – zaznacza Krzysztof Bramorski – Konsulat Honorowy Luksemburga.

Konsul podzielił się z nami także rozmową z ambasadorem Niemiec.

– To wydarzenie niezwykłej wagi, zaznacza Tytus Czartoryski – Radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Radny sejmiku koncentruje się na panelach poświęconych relacjach politycznych i międzynarodowych.

Politycy, naukowcy, a także przedstawiciele świata nauki czy kultury z Europy, Azji Centralnej i USA przez trzy dni debatują w Karpaczu podczas jubileuszowej edycji Forum Ekonomicznego. Spotkanie odbywa się pod hasłem „Europa w poszukiwaniu przywództwa”.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content