Solpol, pustostany – rozmawiamy z prezydentem Wrocławia

fot. Radio Rodzina

Za nami kolejne spotkanie z prezydentem Wrocławia Jackiem Sutrykiem. Poruszamy kwestie związane z poszczególnymi osiedlami, jak i ogólnomiejskie. Rozmawialiśmy m.in. o miejscach w żłobkach, inteligentnych progach zwalniających, czy budynku Solpol.

Zachęcamy do nadsyłania pytań na adres pytaniedoprezydenta@radiorodzina.pl oraz nagrania na pocztę telefoniczną pod numerem 71 723 45 61.

Pierwsze pytanie dotyczyć będzie mowy nienawiści. Dostaliśmy zgłoszenie od Pana Karola, że na Ołtaszynie pojawiły się napisy na murach nawołujące do agresji fizycznej przeciwko duchownym.

-W przestrzeni miasta ze smutkiem odnotowujemy pojawiające się różne napisy, które kwalifikujemy jako mowę nienawiści – komentuje Jacek Sutryk.

W audycji poruszyliśmy również tematy dotyczące miejsc w żłobkach i przedszkolach publicznych jak również i prywatnych.

-We Wrocławiu od lat rozwijamy sieć zarówno publicznych jak i niepublicznych żłobków – mówi Jacek Sutryk.

Kolejne pytanie poruszone na czwartkowym spotkaniu będzie dotyczyć budynku Solpol.

-Dla mnie symbolem i ikoną Wrocławia jest Hala Stulecia, Dom Handlowy Fenix, Hala Targowa niekoniecznie Solpol – komentuje Prezydent Wrocławia.

Więcej szczegółów już dziś w Radiu Rodzina w rozmowie z Jackiem Sutrykiem w audycji „Wrocławianie pytają, Prezydent odpowiada” w godz. 16:10-17:00.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content