Od 1. września wracają podwyżki cen biletów MPK

fot. Radio Rodzina

Wraz z powrotem uczniów do szkół, powracają również we Wrocławiu podwyżki cen biletów. Przypominamy, że przez okres wakacji mieszkańcy płacili za bilet 30-minutowy 3zł, a za jednorazowy 3,40.

Od 1. września wraca cennik z początku roku, który zakładał cenę za bilet jednorazowy w wysokości 4,60zł oraz za bilet 30 minutowy – 4zł. To efekt głosowania radnych miejskich, które miało miejsce 17 czerwca br.

Wyższe ceny za bilety MPK weszły w życie razem z uchwałą przyjętą za bilet kolejowy w granicach miasta, która zakłada kwotę 1zł dla biletu normalnego i 0.50 gr dla biletu ulgowego. Jest to wynik poprawki, którą zgłosił klub radnych prezydenta i która również została przyjęta.

Poprawka w praktyce zakładała również cofnięcie decyzji Rady Miejskiej Wrocławia dot. powrotu do starych cen biletów MPK jednorazowych i 30 minutowych. O czym przed głosowaniem informował radny PiS – Andrzej Kilijanek.

Przypominamy, że ostatnia podwyżka ceny biletów komunikacji miejskiej weszła w życie 1 stycznia br. Po majowej decyzji radnych opozycji, przez okres wakacji gmina zmuszona była do powrotu do cen biletów z 2020 roku. Jednak czerwcowe głosowanie radnych przywróciło nowy cennik, który wejdzie w życie 1 września.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content