B. senator Józef Pinior skazany na 1,5 roku więzienia

Józef Pinior. Fot. PAP/Michał Szalast

Były senator Józef Pinior został skazany na 1,5 roku więzienia za poświadczenie nieprawdy w zeznaniach majątkowych. Jego były asystent za korupcję usłyszał wyrok 5 lat więzienia. Sąd Rejonowy we Wrocławiu nie zawiesił im warunkowo wykonania tych kar.

W poniedziałek (30.08) wrocławski sąd ogłosił wyrok w procesie, w którym oprócz byłego senatora Józefa Piniora i jego byłego asystenta Jarosława Wardęgi (obaj godzą się na podawanie nazwisk) oskarżonych było też 14 innych osób podejrzanych o wręczanie łapówek lub proponujących pieniądze za załatwienie spraw.

Pinior został skazany na 1,5 roku więzienia za poświadczenie nieprawdy w swoich zeznaniach majątkowych, w których nie wykazywał przyjmowanych kwot. Jego były asystent za korupcję usłyszał wyrok 5 lat więzienia. Wyrok nie jest prawomocny.

Więzienie w warunkach domowych

Sąd we Wrocławiu nie zawiesił im warunkowo wykonania tych kar. W marcu zarówno senator, jak i jego asystent, zostali już prawomocnie skazani przez Sąd Okręgowy we Wrocławiu za korupcję na 1,5 roku bezwzględnego więzienia w innym procesie. Piniorowi Sąd Apelacyjny we Wrocławiu na wniosek jego obrońców zezwolił ostatecznie na odbywanie kary więzienia w warunkach domowych.

Źródło: PAP.pl

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content