Kolejna szansa, by zostać medykiem

Foto: Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu nadal w zasięgu ręki. Kandydaci już teraz mają kolejną szansę, by zrekrutować się na studia licencjackie stacjonarne w zakresie zdrowia publicznego i niestacjonarne z pielęgniarstwa. 

To nie jedyne kierunki, które będzie można podjąć jeszcze w tym roku, ale na rejestrację na nie trzeba poczekać do 8 września. 

Jak do tej pory przebiegała rekrutacja?

Największe emocje towarzyszą co roku ogłoszeniu list rankingowych na studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie. Nie inaczej było w tym roku. Ponad 9 tys. osób walczy o miejsce na UMW. Limit wypełniono już na położnictwie i ratownictwie medycznym. Na kierunku zdrowie publiczne (studia stacjonarne) i pielęgniarstwie (niestacjonarne) właśnie trwa rejestracja na II nabór. Na pozostałych kierunkach do 8 września trwa zapełnianie pojedynczych miejsc z list dotychczas zgłoszonych kandydatów. 

– 16 sierpnia zakończyła się też rejestracja kandydatów na studia II stopnia – mówi Anna Tumidajewicz z Działu Marketingu UMW. – Łącznie ponad 300 osób zgłosiło się na pielęgniarstwo, położnictwo, dietetykę i zdrowie publiczne. Największa konkurencja dotyczyła dietetyki, sporą popularnością cieszyło się również pielęgniarstwo w obu trybach, stacjonarnym i niestacjonarnym.

Na jakie studia wciąż można się dostać?

W tym roku Uniwersytet Medyczny rozdzielił rekrutację na studia stacjonarne i niestacjonarne na kierunkach lekarskim, lekarsko-dentystycznym, farmacji i analityce medycznej. Osoby gotowe podjąć studia płatne na tych kierunkach, mogą się zarejestrować w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów w dniach 8-14 września. 

– Do 29 sierpnia można rejestrować się na studia z zakresu zdrowia publicznego (studia stacjonarne) i pielęgniarstwo (niestacjonarne) – dodaje Anna Tumidajewicz. – O tym czy na pozostałych kierunkach ruszy II nabór uczelnia poinformuje 8 września na stronie rekrutacja.umw.edu.pl. 

Trwają również nabory na studia podyplomowe. Na studia uzupełniające dla osób wykwalifikowanych na Wydziale Farmaceutycznym można się zgłaszać już tylko do 31 sierpnia. Logopedia i neurologopedia na Wydziale Nauk o Zdrowiu będą przyjmowały kandydatów aż do wypełnienia limitu miejsc. Pytania dotyczące oferty studiów i przebiegu rekrutacji można kierować do Anny Tumidajewicz z Działu Marketingu UMW anna.tumidajewicz@umed.wroc.pl; 885 420 489

Foto: Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu

mat. pras.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content