Powiat Wrocławski: Białe Niedziele i festyn charytatywny w Jeszkowicach

fot. Radio Rodzina

Powiat Wrocławski zaprasza do udziału w wakacyjnych wydarzeniach. Przed nami m.in. spotkania z ratownikami WOPR w Ośrodku Sportów Wodnych i Rekreacji w Borzygniewie, bezpłatne badania i konsultacje w ramach Białych Niedziel oraz festyn pomocowy dla rodziny, która potrzebuje pomocy.

W najbliższą sobotę na placu przy świetlicy w Jeszkowicach (gmina Czernica) zaplanowano koncert Małgorzaty Kalińskiej, animacje dla dzieci, lokalne smakołyki oraz loterię fantową.

-Pewna rodzina znalazła się w bardzo trudnej sytuacji i potrzebuje wyposażyć dom w najpotrzebniejsze sprzęty. Chcemy im pomóc – mówi nam Starosta Powiatu Wrocławskiego Roman Potocki.

Powiat Wrocławski oraz lokalna społeczność już uruchomiły system wsparcia. Potrzebna będzie m.in. rehabilitacja.

Fot. Sołectwo Nasze Jeszkowice FB

Tego samego dnia nad Zalewem Mietkowskim na plaży w Borzygniewie mieszkańcy będą mogli pływać kajakami i skorzystać z zajęć nt. bezpieczeństwa w wodzie.

Flagowym projektem Powiatu Wrocławskiego w kontekście ochrony zdrowia i profilaktyki są Białe Niedziele. W tej edycji skorzystają z nich 3 gminy – tłumaczy Starosta Roman Potocki.

Na miejscu każdy z mieszkańców będzie mógł bezpłatnie się przebadać, np. sprawdzić znamiona, zmierzyć ciśnienie, przejść badanie wzroku – dodaje Starosta.

Dodatkowo podczas Białych Niedziel w Sobótce, Mietkowie oraz Żórawinie dzięki współpracy z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym we Wrocławiu będzie można zaszczepić się przeciw Covid-19 oraz oddać honorowo krew.

POSŁUCHAJ AUDYCJI:

Cz. 1.

Cz. 2.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content