Wójt Gminy Długołęka o bieżących inwestycjach

fot. Radio Rodzina

Remonty dróg, rozbudowa szkoły w Brzeziej Łące, ogromny przyrost mieszkańców i idąca za tym potrzeba placówek oświatowych – to główne tematy, które poruszyliśmy w rozmowie z Wojciechem Błońskim, wójtem Gminy Długołęka.

Dobra wiadomość dla mieszkańców Długołęki. Gmina wyremontuje ulice Sienkiewicza, Bema oraz Zieloną. Umowa jest już podpisana – mówi wójt Wojciech Błoński.

Na miejscu pojawi się nowa nawierzchnia. Wykonawca będzie miał 4 miesiące na ukończenie zadania.

Kolejna inwestycja prowadzona jest w Wilczycach. Trwa rozbudowa szkoły, do tego Gmina zrealizuje wspólnie z Wrocławiem brakujący odcinek drogi do Zgorzeliska. Do końca roku pojawi się także chodnik z Wrocławia do Wilczyc. To nie koniec prac – zaznacza wójt.

Gmina Długołęka jest najliczniejszą gminą wiejską w Polsce. Obecnie mieszka w niej ponad 34 tys. osób i trend wzrostowy się utrzymuje.

-Musimy pamiętać o tym, aby każdy z mieszkańców, który wprowadza się do nas, miał dostęp do podstawowej infrastruktury: przedszkola, szkoły, drogi, chodnika, szybkiego dojazdu do pracy – podkreśla Wojciech Błoński.

Okazją do wspólnego spotkania mieszkańców będą Gminne Dożynki organizowane w tym roku w Domaszczynie. Sołectwa zaprezentują stoiska oraz najpiękniejsze wieńce, a wśród gwiazd pojawi się m.in. Anna Wyszkoni. Wójt Gminy Długołęka zaprasza do udziału.

Na rozmowę z Wójtem Gminy Długołęka zapraszamy w czwartek (12 sierpnia) po godz. 14:10.

Zob. też.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content