Pielgrzymi archidiecezji wrocławskiej dotarli na Jasną Górę!

Fot. ks. Daniel Solarz

Po ośmiu dniach Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej wierni oraz pielgrzymi duchowi dotarli do Częstochowy, do Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze.

Ostatni dzień sztafety pokonywały grupy nr 6, 7 i 20 – czyli parafianie z Brzegu, Wołowa, Brzegu Dolnego, następnie parafia Nowy Dwór i Kąty Wrocławskie oraz grupa rodzinno-młodzieżowa z parafii pw. św. Trójcy we Wrocławiu.

„Jedność w różnorodności” tak najkrócej można scharakteryzować tegoroczne pielgrzymowanie Dolnoślązaków. Całą trasę przeszła stuosobowa reprezentacja wszystkich 22 grup. Ponadto, podobnie jak w zeszłym roku, pielgrzymi szli w sztafecie. Poszczególne grupy dojeżdżały na trasę w wybrane dni. W sumie szlak przemierzyło ok. 1200 osób. Ich hasłem przewodnim stało się „Spotkanie”, czyli doświadczenie Boga i człowieka w codzienności.

Pielgrzymowanie jest w naturze człowieka

Całą drogę Pielgrzymki z Wrocławia przeszedł bp Jacek Kiciński, który odbył swą dwudziestą pierwszą pielgrzymkę (w tym szóstą jako biskup).

Dolnośląscy pątnicy wspominali w drodze zmarłego ks. Stanisława „Orzecha” Orzechowskiego, twórcę wrocławskiej pielgrzymki. Była wielkim dziełem jego życia i kapłańskiej służby.

Naszych pielgrzymów w tym roku prowadził ks. Tomasz Płukarski. To jego 26. „rekolekcje w drodze” na Jasną Górę. Od 2005 r. pełnił funkcję pierwszego w Polsce rzecznika prasowego Pielgrzymki. Przez wiele lat z ks. Orzechowskim współpracował przy organizacji pielgrzymek na Jasną Górę.

Eucharystia

O godz. 13:00 na Wałach Jasnogórskich rozpoczęła się Msza Święta dla pielgrzymów archidiecezji wrocławskiej. Transmisja na antenie Radia Rodzina, dziękujemy Radiu Jasna Góra za udostępnienie sygnału.

POSŁUCHAJ HOMILII BP JACKA KICIŃSKIEGO:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content