Strażacy z Dolnego Śląska pomagają gasić pożary w Grecji

Fot. MSWiA twitter

Dolnośląscy strażacy pojechali do Grecji, by wspomóc tamtejsze służby w walce z pożarami. Łącznie w okolice Aten oraz na półwysep Peloponez wyruszyło 143 odważnych i 46 wozów. Dla Greków to ogromna pomoc w trudnej sytuacji.

Najtrudniejsza sytuacja jest na wyspie Eubea oraz terenach położonych na północ od Aten. Ustalono, że w wielu miejscach ogień pojawił się w wyniku celowego podpalenia.

Do walki z żywiołem ruszyły jednostki straży pożarnej z ponad 20 krajów, wśród nich również Polacy. Odprawa miała miejsce w siedzibie Komendy Wojewódzkiej PSP we Wrocławiu.

-Polska skierowała do Grecji 143 strażaków Państwowej Straży Pożarnej, wśród nich są m.in. strażacy z Wrocławia, Legnicy, Oławy czy Milicza – mówi nam oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Miliczu, st. kpt. Dominik Kucharski.

Do Grecji wysłano łącznie dwa moduły do gaszenia pożarów lasów z ziemi z użyciem pojazdów. Zapotrzebowanie na pomoc otrzymano poprzez system ERCC (Emergency Response Coordination Centre). Jak tłumaczy st. kpt. Kucharski, Dolny Śląsk jest przydzielony do pomocy na południu Europy.

Akcję pomocową skierowano także na południowo-wschodnie wybrzeże Turcji, gdzie szaleją pożary. Polscy ratownicy będą prowadzić akcję gaśniczą ze śmigłowca.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content