Zawodnicy igrzysk olimpijskich w Tokio na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w łucznictwie we Wrocławiu

mat.pras.

Już w poniedziałek (9 sierpnia) we Wrocławiu rozpoczną się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w łucznictwie. Do stolicy Dolnego Śląska przyleci wielu renomowanych zawodników, którzy już sprawdzili się w rywalizacji seniorów na arenie międzynarodowej. Nie zabraknie uczestników igrzysk olimpijskich w Tokio.  

Przez siedem dni na Polach Marsowych obok Stadionu Olimpijskiego 536 zawodników i zawodniczek z 58 państw będzie walczyć o medale w dwóch kategoriach wiekowych (kadeci oraz juniorzy) oraz dwóch konkurencjach – olimpijskiej, czyli łuku klasycznym, oraz łuku bloczkowym.   

Na starcie pojawi się bardzo liczna reprezentacja Polski. Do mistrzostw zgłoszono aż 24 zawodników i zawodniczek.    Na liście zgłoszeń znalazło się kilka nazwisk bardzo dobrze znanych fanom łucznictwa. We Wrocławiu zaprezentuje się choćby Nicholas D’Amour z Wysp Dziewiczych. To obecnie piąty zawodnik światowego rankingu w łuku klasycznym i niewątpliwie największa gwiazda, jaką będzie można zobaczyć w stolicy Dolnego Śląska. Niedawno rywalizował w Tokio.   O tytuł mistrzyni świata juniorek z pewnością powalczy wschodząca gwiazda światowego łucznictwa, Amerykanka Casey Kaufhold, ćwierćfinalistka igrzysk w Tokio w rywalizacji drużynowej. Wystąpią też medaliści Pucharu Świata jak Komalika Bari z Indii czy siódmy zawodnik światowego rankingu w łuku bloczkowym, wicemistrz Europy Mathias Fullerton z Danii.  

Partnerem Młodzieżowych Mistrzostw Świata w łucznictwie jest Port Lotniczy we Wrocławiu.

mat.pras.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content