Trzeci dzień pielgrzymki: Oleśnica – Namysłów

Fot. Karol Białkowski / Gość Wrocławski

„Ruszaj, ruszaj tam, gdzie Ziemię Obiecaną daje ci Pan” – brzmią słowa znanej pieśni o Abrahamie. Na szlaku do Maryi podczas 41. Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę pielgrzymi codziennie wyruszają w drogę, do której zaprasza ich Pan Bóg.

Trzeci dzień pielgrzymki to sztafeta pielgrzymów z ziemi oławskiej (grupa 4), z proboszczem ks. Adamem Skalniakiem, a także grupy oleśnickiej (5), której przewodzi ks. Teodor Sawielewicz.

Trasa z Oleśnicy do Namysłowa liczy 30 km. Mówi się, że pielgrzymka zaczyna się od trzeciego dnia – wtedy gdy stopy dają o sobie znać.

Na Jasną Górę pielgrzymują duszpasterze, o. biskup Jacek Kiciński CMF, siostry zakonne – a wśród nich s. Maria Czepiel, elżbietanka, która w przyszłym roku będzie obchodzić jubileusz 20-lecia złożenia ślubów wieczystych.

Z jaką intencją idzie Siostra?

Studio Pielgrzymkowe Radia Rodzina codziennie po godz. 13:10, powtórki o 22:30. Audycja składa się z kilku części i będzie do posłuchania w zakładce „Dziś w Kościele”.

Szczególnie zapraszamy na codzienne konferencje głównego przewodnika, ks. Tomasza Płukarskiego, który przybliża temat przewodni Pielgrzymki – czyli Spotkanie.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content