Rozpoczyna się nabór uzupełniający do wrocławskich szkół ponadpodstawowych

librestock.com

Wczoraj szkoły ponadpodstawowe opublikowały listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych. Tym samym rozpoczyna się nabór uzupełniający. Po pierwszej turze swojej szkoły będzie teraz szukać 887 uczniów, na których w stolicy Dolnego Śląska czeka 1114 wolnych miejsc. Zainteresowani mają czas do 5 sierpnia na składanie podań do szkół, w których chcieliby się uczyć od września.

Po pierwszym naborze swoje miejsce znalazło 5 847 uczniów. Jednocześnie, pomimo przystąpienia do naboru we Wrocławiu, ostatecznie 687 kandydatów nie zdecydowało się potwierdzić chęci nauki we wrocławskich szkołach prowadzonych przez Miasto.

– Jest to zbieżne z naszymi kalkulacjami. Dlatego tak ważny jest ten etap potwierdzania zamiaru nauki.Każdego roku z tej możliwości rezygnuje kilkaset osób. Często to uczniowie z miast w regionie, dla których aplikowanie do wrocławskich szkół jest swoistym sprawdzianem umiejętności. Gratulujemy tym, którzy już się dostali do wymarzonej szkoły. Trzymamy kciuki za tych, którzy teraz będą finalizować ten proces. Powodzenia!  – mówi Ewa Szczęch, dyrektora Wydziału Szkół Ponadpodstawowych i Specjalnych w  Urzędzie Miejskim we Wrocławiu.

Do 5 sierpnia do godz. 15.00 uczniowie powinni składać podania (wnioski) do szkół,w których zwolniły się miejsca po 1 naborze. Do 16 sierpnia komisje rekrutacyjne ogłoszą listy kandydatów zakwalifikowanych w naborze uzupełniającym.

Wszystkie szczegółowe informacje  wraz z listą dostępnych miejsc znajdują się stronie rekrutacji: https://rekrutacje.edu.wroclaw.pl/

mat.pras.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content