8 dni marszu, 220 km i prawie tysiąc pątników. Służba porządkowa na Pielgrzymce

Już we wtorek 3 sierpnia z wrocławskiej katedry wyruszą setki pielgrzymów. Trasa została przygotowana według doświadczenia poprzednich lat. Organizatorzy zachęcają – są jeszcze wolne miejsca, by się zapisać.

Piesza Pielgrzymka z Wrocławia na Jasną Górę odbędzie się w formie sztafety. Każdego dnia na trasę będą dojeżdżać autokary z pątnikami z poszczególnych parafii i duszpasterstw naszej diecezji. Jednocześnie całą trasę przejdzie grupa ok. 100 osób: stałych, wieloletnich uczestników Pielgrzymki.

-Frekwencja dopisuje, choć początki były trudne – mówi Wiesław Wowk „Kuzyn”, główny koordynator służb porządkowych Pielgrzymki.

Pielgrzymka odbędzie się w dniach 3-10 sierpnia. Średnio uczestnicy mają do przejścia od 20 do nawet 37 km.

Organizatorzy są przygotowani pod względem logistyki (postoje, miejsca modlitw), jak i w gotowości na zmianę pogody. Zazwyczaj pielgrzymce towarzyszą upały, ale nie jest to reguła – tłumaczy Wiesław Wowk.

41. Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę to dzieło, które w latach 80. zapoczątkował śp. ksiądz Stanisław Orzechowski. Podczas drogi nie zabraknie wspomnień związanych z jego dziełem.

Na rozmowę z „Kuzynem” zapraszamy we wtorek 3 sierpnia podczas Studia Pielgrzymkowego po godz. 13:10.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content