We Wrocławiu rozpoczął się Festiwal Kultury Żydowskiej Simcha

Fot. FB Simcha Festiwal

Śniadanie izraelskie, spacery z przewodnikami, koncerty, kino i jarmark rękodzieła – tak w skrócie rysuje się 23. edycja Simchy, która w ten weekend startuje we Wrocławiu.

Festiwal Simcha to drugi w kraju (po Krakowie) najstarszy festiwal przybliżający kulturę żydowską. Jego pierwsza edycja odbyła się we Wrocławiu w 1999 roku. Motywem przewodnim są w tym roku kuchnia izraelska oraz podróże.

– Zaczynamy w sobotę śniadaniem w Ogrodzie Muzeum Etnograficznego – mówi Stanisław Rybarczyk, dyrektor artystyczny Simchy.

W Muzeum odbędą się warsztaty – wycinanki żydowskie – oraz nauka alfabetu hebrajskiego dla najmłodszych, a kuratorka Joanna Kurbiel oprowadzi po wystawie „Jorcajt, czas Chasydów”.

Z kolei w niedzielę 1 sierpnia organizatorzy zapraszają przed Synagogę pod Białym Bocianem na Jarmark. Tego dnia zaczynają się także bezpłatne spacery z przewodnikami, które pokażą Wrocław z innej perspektywy.

Dla fanów kina i muzyki mamy propozycje na wieczór. Codziennie w Synagodze będą odbywać się koncerty (m.in. Pieśni Żydowskie z Podlasia, Navarrrete Sefardi Quintet, zespół Kroke, prapremiera „Psalmów Dawidowych”). A o 20:30 zapraszamy do Mleczarni na bezpłatne projekcje.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Biletowane są jedynie koncerty. Szczegóły na stronie simcha.art.pl.

Zob. też

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content