Pomóż wyremontować szkołę w Tanzanii

archiwum prywatne

Szkoła znajduje się w małej wiosce Loltepes w buszu w środkowej Tanzanii. Zbiórkę na placówkę zorganizował wolontariusz – Marcin Kupczak, który do Afryki przyjechał już po raz piąty. W placówce misyjnej posługuje polski ksiądz – Marek Gizicki.

– Jednym z największych problemów w Afryce jest edukacja. Od 2018 roku miałem okazję prowadzić tutaj zajęcia sportowe. Rok później zrobiliśmy tu boisko, wszystkie dzieciaki mają nowe piękne koszulki Pogoni Szczecin, mówi wolontariusz. Marcin Kupczak zdradza cel, na który przeznaczona jest zbiórka.

-Remont szkoły to najlepsze, co możemy zrobić w tym momencie. Zrobienie podłogi, ścian itp. wymaga jednak zarówno czasu, jak i środków finansowych, dlatego proszę Was o każde wsparcie. Za kilka dni obchodzę 33 urodziny, a to czas podejmowania ważnych życiowych decyzji. Zawsze stawiam sobie wysokie cele i tym razem jest podobnie. Na zakończenie mojej pięcioletniej przygody z Afryką chciałbym, abyśmy wszyscy zostawili tu coś od siebie – puentuje wolontariusz.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content