Zajrzyj do szuflady Różewicza!

fb.com/visitWroclaw

Tadeusz Różewicz, poeta związany z Wrocławiem jest patronem obecnego roku. Upamiętniając jego twórczość, na Placu Solnym stanęła nietypowa wystawa poświęcona artyście.

Wystawa „Szuflada Różewicza” stanęła w ubiegłą sobotę na wrocławskim Placu Solnym. W szklanym kontenerze zebrane zostały autentyczne artefakty należące do znanego poety. Centrum Historii Zajezdnia otrzymało je po śmierci artysty z rąk jego wnuczki. Już w przyszłą sobotę 31 sierpnia o godzinie 16:00 odbędzie się wernisaż otwarty dla każdego zainteresowanego.

fb.com/visitWroclaw

– Postanowiliśmy rozbudować tę szufladę do (…) świecącego, wielkiego, transparentnego pomieszczenia, które opowiada o tym wybitnym polskim artyście, wielkim mieszkańcu naszego miasta, w sposób (…) przystępny dla turystów, dla tych którzy przechodzą, dla naszych mieszkańców– powiedział Dr Marek Mutor – dyrektor Centrum Historii Zajezdnia.

Wystawa dzięki pamiątkom przybliża widzom twórczość oraz sylwetkę Różewicza, a forma prezentacji zachęci każdego kto znajdzie się w pobliżu Placu Solnego. Ekspozycja potrwa do 15 sierpnia bieżącego roku. Wystawa jest darmowa a zobaczyć ją można przez całą dobę.

(mat.pras.)

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content