Oławskie Lato Organowe wraca z formułą na żywo

fot. Radio Rodzina

W sierpniu w kościele pw. św. Piotra i Pawła w Oławie wraca cykl koncertów organowych. Tegoroczna edycja wpisuje się w obchody 25. rocznicy beatyfikacji bł. Bernarda Lichtenberga, pochodzącego z Oławy kapłana i orędownika pokoju, który zginął w czasie okupacji.

Już po raz piąty oławska publiczność oraz grupa melomanów muzyki organowej z całego Dolnego Śląska będzie mogła delektować się muzyką klasyczną na najwyższym poziomie.

-Tęskniliśmy za spotkaniami na żywo- mówi Paweł Ożga, dyrektor artystyczny wydarzenia.


Wśród wykonawców festiwalu znajdzie się czołówka organistów związanych z ośrodkami muzycznymi w Katowicach, Krakowie i Opolu, w tym najwybitniejsza postać polskiej organistyki, prof. Julian Gembalski.

Koncerty będą odbywać się we wszystkie środy sierpnia o godz. 19:00 w kościele pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Oławie. Wstęp wolny. Inauguracja już 4 sierpnia, kwintet Silver Brass zagra w repertuarze utwory barokowych kompozytorów w aranżacji na dęty, kotły i organy.

Jak brzmią organy w oławskiej parafii przy pl. Zamkowym?

Fragment Preludium M. Buxtechude – Mateusz Żegleń, Oława (mat. autorski)

Więcej o festiwalu, muzyce organowej i pracy organisty w audycji „Dziś w Kościele” już dziś (wtorek 27.07) po godz. 13:10.

Fot. Radio Rodzina – Paweł Ożga, dyrektor art. Oławskiego Lata Organowego.


Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content