Startuje 2. edycja Remembrance and Future Forum

mat.pras.

Centrum Historii Zajezdnia zaprasza na drugą edycję Remembrance and Future Forum, która odbędzie się w dniach 29-31 lipca. Podczas RAFF poruszone zostaną tematy dotyczące najważniejszych wyzwaniach i dylematów współczesności.

Jednym z gości RAFF prof. Jie-Hyun-Lim z Seulu, którego poznaliśmy, gdy prowadził badania nad tym, czy historia pojednania polsko – niemieckiego, może stanowić wzorzec postępowania w konfliktach na dalekim Wschodzie. Dziś prof. Jie-Hyun-Lim zajmuje się problematyką radzenia sobie z pamięcią wojny i jej ofiar w skali globalnej. Jednym z gości będzie też Andreja Valič Zver – doradczyni premiera Słowenii Janeza Janšy , kraju, który właśnie w tych dniach obejmuje prezydencję w Unii Europejskiej. W dyskusjach wezmą udział historycy i politolodzy.

W związku z trwającym Rokiem Taduesza Rózewicza, ostatni dzień RAFF dedykowany będzie właśnie temu wybitnemu poecie, wrocławianinowi, którego życie i twórczość naznaczone były doświadczeniem wojny i zaczynaniem od nowa. W centrum miasta stanie wystawa „Szuflada Różewicza”.

Tytuł obecnej edycji „Od nowa” nawiązuje do wydarzeń, które rozegrały się we Wrocławiu po 1945 roku, kiedy nowi mieszkańcy miasta musieli wszystko zaczynać od początku. Radzenie sobie ze skutkami wojen i wielkich dziejowych katastrof, klęsk żywiołowych i pandemii to wyzwanie aktualne także we współczesnym świecie. O tym będziemy rozmawiać podczas spotkań tegorocznego Remembrance and Future Forum.

W bogatym programie wydarzenia znalazły się dyskusje, premierowe prezentacje projektów dotyczących kultury pamięci, pokazy filmów oraz koncerty Liczba miejsc podczas spotkań jest ograniczona – formularz rejestracyjny oraz pełny program wydarzenia znajduje się na stronie remembranceandfuture.com

(mat.pras.)

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content