Sto lat księdza Franciszka Haneka

Foto: Ks. Łukasz Romańczuk/Niedziela

23 lipca swoje stulecie obchodzi ks. kanonik Franciszek Hanek. Obecnie najstarszy kapłan archidiecezji wrocławskiej.

1 sierpnia (niedziela) o godz. 11 jubileuszową Mszę św. odprawi bp Andrzej Jeż, ordynariusz diecezji tarnowskiej w bazylice mniejszej św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Mielcu.

Z okazji urodzin życzymy Księdzu kanonikowi wszelkich łask, wytrwałości i pogody ducha. Niech Najwyższy Kapłan Jezus Chrystus zawsze Księdzu błogosławi w apostolskiej działalności, niech będzie źródłem radości i spełnienia. Błogosławieństwa Bożego.

Ks. Franciszek Hanek urodził się 23 lipca 1921 r. w Mielcu. II wojna światowa przerwała Franciszkowi naukę w szkolę, którą dokończył po wojnie. Studia rozpoczął na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim na kierunku psychologia i filozofia. Następnie rozpoczął studia teologiczna na Uniwersytecie Jagiellońskim gdzie przeszedł formację do kapłaństwa. Święcenia kapłańskie przyjął 3 czerwca 1951 r. w kościele Świętego Krzyża we Wrocławiu. Jako wikariusz został posłany do Bolesławca (do 1953 r.), później na Psie Pole we Wrocławiu następnie został proboszczem w parafii św. Anny w Szewcach. W 1956 r. ks. Franciszka przeniesiono do Łosiowa, a ostatnią placówką była parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Kostomłotach. W 1996 r. przeszedł na emeryturę i powrócił do swojego rodzinnego Mielca, gdzie przebywa do dziś.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content