Jakie kierunki były najbardziej oblegane na wrocławskich uczelniach?

fot. Radio Rodzina

Na wrocławskich uczelniach pierwsza tura rekrutacji zakończyła się. Teraz tegoroczni kandydaci składają dokumenty. Przed nami drugie tury naborów na studia. Jakie kierunki cieszyły się największą popularnością? Sprawdziliśmy to.

Uniwersytet Wrocławski odnotował prawie 30 tys. rejestracji w systemie IRK. Wśród najbardziej popularnych kierunków przodowała podobnie jak w poprzednich latach, psychologia (o jedno miejsce ubiegało się 32 kandydatów). Popularnością cieszyły się takie kierunki jak: prawo, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, komunikacja wizerunkowa oraz koreanistyka. O rekrutacji opowiada Agata Sałamaj z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Na Politechnice Wrocławskiej największym powodzeniem cieszyły się informatyka stosowana, informatyka algorytmiczna czy informatyka techniczna, a także automatyka i robotyka oraz cyberbezpieczeństwo. O rekrutacji opowiada Kamil Jow z Politechniki Wrocławskiej.

Na Uniwersytecie Przyrodniczym w pierwszym etapie rekrutacji zarejestrowanych kandydatów było 5334. Najpopularniejszym kierunkiem była, jak co roku, weterynaria, żywienie człowieka i dietetyka, a także geodezja i kartografia.

Na Uniwersytecie Ekonomicznym podczas tegorocznej rekrutacji przyjął rekordową liczbę zgłoszeń – ponad 7,2 tys. osób. Na studia stacjonarne pierwszego stopnia Uniwersytet może przyjąć tylko 1932 studentów. Najpopularniejszym kierunkiem okazała się ekonomia, informatyka w biznesie czy zarządzanie.

Podczas tegorocznej rekrutacji na Uniwersytet Medyczny rekrutowało pond 9 tys. osób. Najpopularniejszym kierunkiem był kierunek lekarski. Kolejnymi kierunkami były: kierunek lekarsko-dentystyczny, dietetyka, fizjoterapia oraz analityka medyczna. O rekrutacji opowiadała Anna Tumidajewicz z działu marketingu Uniwersytetu Medycznego.

Studenci wracają 1 października na uczelnie wyższa.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content