Burmistrz Jan Bronś o inwestycjach w Oleśnicy

fot. Radio Rodzina

Główną inwestycją, która jest prowadzona w Oleśnicy to budowa Wschodniej Obwodnicy miasta. Utrudnienia w związku z przebudową mają potrwać do końca roku, wtedy też ma zostać oddana do użytku nowa obwodnica.

W Porannym Gościu Radia Rodzina, burmistrz Oleśnicy – Jan Bronś zaznaczył, że po oddaniu obwodnicy, kierowców będą czekać kolejne niedogodności, tym razem związane z przebudową ul. Dobroszyckiej.

Kolejną z trwających inwestycji jest kompleks rekreacyjny, który powstaje przy ul. Wileńskiej. Inwestycja miała zostać oddana do końca lipca, jednak ze względu na gwałtowną burzę, która niedawno przeszła przez Oleśnicę, prace się wydłużą o kilka tygodni.

W dalszej części rozmowy poruszyliśmy temat dot. trwających wakacji i związanych z nimi imprezami w mieście. Najbardziej wyczekiwanym wydarzeniem jest Oleśnicki Festiwal Cyrkowo-Artystyczny – OFCA. Wydarzenie odbędzie się w dniach 13-15 sierpnia.

Wydarzenia w plenerze nie mogłyby się odbyć gdyby nie znoszone obostrzenia i mniej zakażeń koronawriusem. Burmistrz przy tej kwestii podkreślił, że w Oleśnicy przynajmniej jedną dawką zaszczepionych została połowa mieszkańców.

Ze względu na mniejsze zainteresowanie szczepieniami, niż jeszcze miesiąc temu, włodarz Oleśnicy postanowił przenieść punkt szczepień z hali spotowej ATOL, na ul. Kilińskiego.

Posłuchaj rozmowy:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content