Narodziny fok pospolitych we wrocławskim zoo

fot. wrocławskie zoo

Nazwa tego gatunku może wprowadzać w błąd, bo foki coraz rzadziej występują w naturze. Dlatego wrocławskie zoo z ogromną radością powitało dwójkę foczych szczeniąt. Dziewczynka i chłopiec, które urodziły się pod koniec czerwca w odstępie tygodnia, to pierwsze foki, które przyszły na świat we wrocławskim ogrodzie.

Mówi Radosław Ratajszczak – prezes wrocławskiego zoo.

– Ich liczebność spadła na skutek epidemii nosówki, która przeniosła się na nie od zwierząt domowych. Wiele z nich traci życie w sieciach rybackich i na skutek braku pożywienia, bo my ludzie, zabieramy im ryby. Foki pospolite są coraz mniej pospolite – mówi Radosław Ratajszczak, Prezes ZOO Wrocław. Małe foki zaczynają już wspólną zabawę, dodaje prezes zoo.

– To nasze pierwsze focze dzieci i jesteśmy bardzo podekscytowani. Duc, Mona i Lisa przyjechały do nas z innych ogrodów już jako dorosłe osobniki. A teraz będziemy mieli okazję poznawać się nawzajem z maluchami od ich pierwszych dni. To wspaniała przygoda – mówi Paweł Borecki, opiekun fok i kotików z ZOO Wrocław.

Focze szczenięta usamodzielniają się mając od 3 do 6 tygodni. Zetem już wkrótce opiekunowie rozpoczną treningi medyczne z maluchami. Wrocławskie foki, gdy dorosną, trafią do innych ogrodów zoologicznych, aby zadbać o ich populację na wypadek jej zagrożenia wyginięciem w naturze.

Maluchy jeszcze nie mają imion. Opiekunowie planują wytypować parę propozycji i poddać je pod głosowanie internautów. Szczegóły wkrótce na profilach w mediach społecznościowych wrocławskiego ZOO.
Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content