Darmowe badania na wrocławskim Miasteczku Zdrowia

fot. Radio Rodzina

Setki mieszkańców skorzystało z bezpłatnych badań lekarskich i konsultacji ze specjalistami. To już druga edycja wydarzenia organizowanego wspólnie przez Fundację Veritas, dolnośląski NFZ oraz partnerów medycznych.

Miasteczko Zdrowia przy ul. Legnickiej 58 i od rana cieszyło się dużą frekwencją. Byliśmy z mikrofonem na miejscu.

Kilkanaście przychodni i placówek medycznych rozstawiło swoje stoiska, gdzie bezpłatnie udzielało pacjentom konsultacji. Takie badania będą kontynuowane. Mówi pielęgniarka Paulina Mikita z punktu pobrań Alab.

Na odważnych czekała wizyta w kriokomorze, która poprawia krążenie i nie tylko – podkreśla dr Wojciech Fedyk z Ośrodka Profilaktyki i Rehabilitacji Creator we Wrocławiu.

Ponadto Ministerstwo Zdrowia uruchomiło program „PROFILAKTYKA 40 Plus”, w ramach którego można wykonać kompleksowe badania. Zgłaszalność Polaków wciąż jest niska, pora to zmienić – zaznacza Łukasz Sendecki, dyrektor Dolnośląskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

Aby skorzystać z pakietu badań w ramach profilaktyki, wystarczy wypełnić ankietę na Internetowym Koncie Pacjenta. Następnie lekarz POZ kwalifikuje pacjenta do poszczególnych badań i wyznacza termin wizyty, na której osoby w wieku powyżej 40 r. ż. mogą się kompleksowo przebadać.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content