Bohdan Aniszczyk rezygnuje z funkcji przewodniczącego. Zastąpił go Sergiusz Kmiecik

fot. Radio Rodzina

Bohdan Aniszczyk (Klub Radnych Jacka Sutryka) został przewodniczącym Rady Miejskiej Wrocławia pod koniec kwietnia br. Zastąpił wówczas na tym stanowisku Jarosława Charłampowicza (PO). Dziś przewodniczący złożył rezygnację z tej funkcji.

Mówił przed sesją Rady Miejskiej Wrocławia, Bohdan Aniszczyk.

Przewodniczący tłumaczy także, że ta funkcja wymagała od niego poświęcenia wiele czasu i rezygnacji z dodatkowych zadań, jakie wykonuje, co jest głównym powodem decyzji o rezygnacji.

Na stanowisku przewodniczącego ma zastąpić Bohdana Aniszczyka, radny Sergiusz Kmiecik, który niedawno przeszedł z PiS do Klubu Radnych Jacka Sutryka. Dzięki temu przejściu prezydent w radzie znów odzyskał większość. Mówi się, że to nagroda dla Sergiusza Kmiecika za dołączenie do klubu prezydenta.

AKTUALIZACJA

Za odwołaniem Bohdana Aniszczyka z funkcji przewodniczącego głosowało 24 radnych, przeciw było 6, wstrzymało się 7 radnych. Oznacza to, że Rada Miejska Wrocławia przyjęła rezygnację przewodniczącego Aniszczyka.

Po odwołaniu, Bohdan Aniszczyk zarekomendował na funkcję przewodniczącego Sergiusza Kmiecika. Radny Kurczewski z PiS zarekomendował zaś radnego PiS – Roberta Pieńkowskiego.

Wywiązała się na sali sesyjnej gorąca dyskusja nt. zgłoszenia kandydatury Sergiusza Kmiecika. Wielu radnych zgłosiło swój sprzeciw dot. tej kandydatury.

Radny Michał Górski (Współczesny Wrocław) zaznaczył, że kandydatura radnego Kmiecika to smutny dzień dla lokalnej demokracji.

Po tajnym głosowaniu, radni zdecydowali, że Sergiusz Kmiecik będzie nowym przewodniczącym (19 głosów za). Na radnego Roberta Pieńkowskiego głosowało 8 radnych.

Sergiusz Kmiecik nowym przewodniczącym RM Wrocławia

Radny Sergiusz Kmiecik po otrzymaniu mandatu zaufania od radnych, podkreślił, że chce być przewodniczącym całej rady, nie tylko tych, którzy go wybrali.

Posłuchaj całej wypowiedzi nowego przewodniczącego:

Sesję Rady Miejskiej Wrocławia można śledzić na żywo poprzez portal: https://bip.um.wroc.pl/artykul/770/36313/transmisja-i-nagrania-z-obrad-rady-miejskiej-wroclawia

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content