Bezpłatne badania w Miasteczku Zdrowia

Fot. mat. pras.

W czwartek 8 lipca we Wrocławiu będzie można bezpłatnie zrobić badania, skonsultować się z lekarzami z wielu dziedzin, a także oddać krew. To wszystko w ramach Miasteczka Zdrowia, które stanie przy Magnolia Park przy ul. Legnickiej.

Tegoroczna edycja Miasteczka Zdrowia oferuje szeroki wachlarz badań i dostęp do ekspertów. To możliwe dzięki współpracy z wrocławskim oddziałem NFZ, a także przychodniami: Dolmed, OVO Medical, Słuchmed, Mediconcept i M-MED oraz ośrodkiem Creator.

Mówi Marta Kocik z Magnolia Park.

Na odwiedzających czekać będą specjaliści z zakresu neurologii, kardiologii, okulistyki, dietetyki, a także fizjoterapeutka uroginekologiczna. Na miejscu można będzie skorzystać np. z badań słuchu, analizy komputerowej cery, pomiaru cukru i ciśnienia krwi oraz saturacji.

Darmowe badania i konsultacje lekarskie zaplanowane są od godziny 10.00 do 16.00. Natomiast w godzinach od 12.00 do 16.00 będzie można oddać krew w krwiobusie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Krwiodawcami mogą zostać zdrowe osoby w wieku 18-65 lat, o wadze ciała powyżej 50 kg. Należy wziąć ze sobą dowód osobisty.

Dodatkowo na placu stanie mobilny punkt szczepień przeciw koronawirusowi. Po kwalifikacji lekarskiej pacjentom, którzy jeszcze się nie zaszczepili, a chcą to zrobić, zostanie podana jednodawkowa szczepionka Johnson & Johnson. Na miejscu będzie można wydrukować certyfikat potwierdzający szczepienie.

mat. pras.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content