Poseł Michał Jaros o powrocie Donalda Tuska

fot. PJB

Były premier, szef Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk powraca do polskiej polityki. Będzie pełnił obowiązki przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Z Michałem Jarosem – posłem na Sejm Koalicji Obywatelskiej rozmawialiśmy o tym w ”Porannym Gościu”.

Donald Tusk zaznaczył tuż po sobotnim zakończeniu zjazdu Rady, że będzie chciał współpracować ze wszystkimi partiami opozycyjnymi. „Nie będę się nikomu narzucać, ale najważniejsze jest umieć z przedstawionych przez partie opozycyjne projektów zbudować priorytety i zrobić z tego priorytety polityczne, które umożliwią wygranie wyborów” – mówił Donald Tusk.

Mówi poseł Michał Jaros.

– Jestem katolikiem i nie mam problemu z tym, aby powiedzieć to głośno. Wewnątrz Kościoła są siły, które niszczą ten Kościół. Na zewnątrz też są siły, które niszczą Kościół – to PiS i Kaczyński są tego przykładem  – to pierwsze słowa byłego premiera nt. kościoła. Komentuje poseł KO Michał Jaros.

Donald Tusk będzie pełniącym obowiązki szefa PO do czasu wyborów. Na następnej radzie krajowej partii ustalony zostanie precyzyjny kalendarz, a we wrześniu odbędą się statutowe wybory w regionach – wyjaśnił Tusk. „Dzięki wspaniałomyślności i odwadze Borysa Budki ja zastąpię go w fotelu przewodniczącego” – mówił Tusk.

Donald Tusk zapowiedział też, że rozpocznie objazd kraju. Dziś odwiedza  województwo zachodniopomorski.

POSŁUCHAJ:

inf. wł/IAR

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content