Akcja Miasto proponuje własne uchwały ws. kolei miejskiej i aglomeracyjnej

fot. Radio Rodzina

Stowarzyszenie Akcja Miasto chce realnych działań na rzecz kolei aglomeracyjnej we Wrocławiu. Działacze złożyli dziś w tej sprawie projekt uchwały do Biura Rady Miejskiej.

Aktywiści chcą pomóc samorządowcom porozumieć się w sprawie kolei. Mówi Jakub Nowotarski, prezes Akcji Miasto.

Pociągi na terenie Wrocławia powinny kursować co 20 minut, a w regionie potrzebny jest wspólny system kolejowy – uważa stowarzyszenie, składając dwa projekty uchwał – do wrocławskiej rady miejskiej oraz do dolnośląskiego sejmiku.

Chcą pomóc samorządowcom

Aktywiści zebrali łącznie ponad 2,5 tys. podpisów. -Rozmowy z mieszkańcami pokazały nam, że wrocławianie doskonale wiedzą o konflikcie prezydenta z kolejarzami – komentuje Joanna Klima.

Społecznicy zbierali podpisy również pod projektem uchwały do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. W jego ramach pojawia się chociażby potrzeba stworzenia wspólnego biletu na trasach łączących dolnośląskie aglomeracje wraz z lokalnymi przewoźnikami miejskimi.

Jakub Nowotarski liczy w tej sprawie na porozumienie ponad podziałami.

Biuro Rady Miejskiej i Kancelaria Sejmiku będą teraz weryfikować poprawność złożonych podpisów oraz zgodność projektów uchwał z prawem. Społecznicy liczą, że uchwały będą głosowane we wrześniu.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content