Wyniki rekrutacji do wrocławskich żłobków

fot. pixabay.com

Znane są wyniki rekrutacji do wrocławskich żłobków. Od 1 września w placówkach (publicznych i z miejskim dofinansowaniem) będzie 3130 miejsc. Na ten moment zostało zakwalifikowanych 2628 dzieci, więc w systemie pozostaje ponad pół tysiąca miejsc wolnych. 

Szacujemy, że dla nikogo nie zabraknie miejsca. W listopadzie, po remoncie gotowy będzie żłobek przy ul. Krowiej i do rekrutacji trafi sto wolnych miejsc. Kolejnych ok. 250 wróci do systemu w wyniku niepodpisania umów przez rodziców, którzy dostali się w pierwszym etapie rekrutacji. W wyniku naturalnej rotacji do stycznia 2022 r. powinno zwolnić się kolejnych 450 miejsc

– mówiła Joanna Nyczak, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych.


We Wrocławiu rekrutacja do żłobków prowadzona jest w sposób ciągły. Wnioski o przyjęcie dzieci można składać przez cały rok. Również przez cały rok przydzielane są miejsca. Wyjątkiem jest okres wiosenno-letni, w czasie którego jednocześnie przydzielana jest duża liczba wolnych od września miejsc, uwalnianych przede wszystkim przez dzieci idące do przedszkoli i zmieniające grupy w żłobkach. Aby przeprowadzić ten nabór, system rekrutacyjny musi zostać zaktualizowany o informacje o wolnych od września miejscach, nowych żłobkach i grupach.

System jest otwarty dla rodziców i opiekunów prawnych od 1 do 8 lipca 2021 roku. Po tym czasie nastąpi krótka przerwa techniczna (9-15 lipca). System ponownie otwarty zostanie 16 lipca i znów rekrutacja będzie prowadzona w trybie ciągłym, odpowiednio do liczby pojawiających się wolnych miejsc w żłobkach.

inf. pras. UMW

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content