25. Noc Nadodrza pod hasłem „Eko miasto”

mat.pras.

Noc Nadodrza to flagowe wydarzenie Infopunktu Nadodrze – Łokietka 5. Zachęca mieszkańców Wrocławia do odwiedzenia tego wyjątkowego artystycznego osiedla. Atrakcje w postaci koncertów, wystaw i warsztatów czekają na uczestników w różnych lokalizacjach. To święto Nadodrza tworzone jest wspólnie przez lokalne ośrodki kulturalne i przedsiębiorców.

Najbliższa edycja Nocy Nadodrza odbędzie się pod hasłem Eko miasto. Przyglądając się praktykom lokalnych biznesów i angażując działających na osiedlu artystów organizatorzy chcą zastanowić się nad znaczeniem zieleni w mieście i możliwościach na oddolne działania na rzecz eko zmian. Dowiemy się gdzie na Nadodrzu kupić ekologiczne zamienniki codziennych produktów, która kawiarnia ma własny kompostownik i czy łąki kwietne zamiast skoszonych trawników to dobry pomysł. Poznamy też przedsiębiorców, którzy prowadzą swoje biznesy w sposób zrównoważony i nie są im obce takie idee jak zero waste.

W programie Reotwarcie Natury Rzeczy – nadodrzańskiej pracowni, która tworzy w drewnie oraz małej manufaktury świeczek i oryginalnych dekoracji. Dni otwarte Domu Rzemiosla i pracowni Ostrzę ostrze oraz zniżka na renowację noży i nożyczek. Wystawa dyplomowa Zuzy Tokarskiej – Dziewczyny na wsi. Sitodruk na używanych tkaninach. Kino plenerowe z pokazem filmu Korzeń. I wiele innych…

Link do wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/337085171124011

mat.pras.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content