7 tys. zł stypendium dla tegorocznych maturzystów

fot. Radio Rodzina

Aż 7000 zł stypendium na pierwszy rok studiów mogą zdobić tegoroczni maturzyści z Dolnego Śląska, którzy uzyskają rekomendację Fundacji Edukacji Międzynarodowej (FEM). Ruszył właśnie nabór wniosków o rekomendację, który potrwa do 2 sierpnia 2021.

Stypendia Pomostowe wspierają młodzież z małych miejscowości w przetrwaniu pierwszego roku studiów – mówi Monika Śliwińska-Długosz z Fundacji Edukacji Międzynarodowej.

Stypendium przyznawane jest przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości (FEP) z Łodzi. Dzięki rekomendacji jej dolnośląskiego partnera młodzi Dolnoślązacy mogą wziąć udział w XX edycji konkursu stypendialnego i skorzystać z pomocy.

Kryteria naboru

Należy wskazać pochodzenie z małej miejscowości (do 20 tys. mieszkańców). Pierwszeństwo będą mieć osoby o najniższym dochodzie. Jakie warunki trzeba jeszcze spełnić?

W roku akademickim 2021/2022 każde stypendium wyniesie 7 tys. zł rocznie i będzie wypłacane w 10-ciu ratach. Fundacja czeka na wnioski maturzystów. Mówi Monika Śliwińska-Długosz.

Formularze wniosków można znaleźć na stronie <<tutaj>>. Kandydaci po uzyskaniu rekomendacji będą uprawnieni do złożenia prostej aplikacji on-line u ogólnopolskiego organizatora FEP do 16 sierpnia 2021.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content