Hutmen do likwidacji? Zarząd złożył wniosek do Boryszewa

fot. Radio Rodzina

Władze firmy Hutmen 22 czerwca 2021 r. wystąpiły do zgromadzenia wspólników o podjęcie decyzji w sprawie rozwiązania spółki i otwarcia jej likwidacji. Hutmen działa na rynku metali nieżelaznych.

Hutmen jest spółką w 100% zależną od grupy Boryszew. Likwidacja ma być efektem przewidywanej w najbliższych latach utraty zdolności Hutmenu do konkurowania na rynku z uwagi na przestarzałą technologię produkcyjną.

W tym roku Hutmen obchodzi 75 lat od uruchomienia pierwszej produkcji. Część pracowników związana była ze spółką przez połowę życia. Mówi Wiktor Cisłowski, przewodniczący Solidarności w Hutmenie.

Z likwidacją miejsc pracy nie zgadza się Dolnośląska Solidarność. Zaznacza przewodniczący Kazimierz Kimso.

Solidarność boi się, że miasto będzie chciało spieniężyć działkę.

Decyzja w sprawie firmy Hutmen będzie podjęta przez walne zgromadzenie podczas zebrania (30 czerwca). Dopiero wtedy właściciele będą komentować sytuację – mówi nam rzeczniczka Grupy Boryszew, Agnieszka Trzaskoma.

Zarząd Boryszewa podczas prac nad przygotowaniem strategii rozwoju swojej grupy kapitałowej na kolejne lata podjął w maju br. decyzję o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych związanych z określeniem kluczowych aktywów grupy.

Uzasadnienie czytamy w raporcie: https://www.boryszew.com.pl/raporty/20-2021-wniosek-zarzadu-hutmen-sp-z-o-o-w-sprawie-otwarcia-likwidacji/. Do sprawy będziemy wracać.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content